Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım

Web Sitesi Şart mıdır? 

Evet, zaten cevabını bildiğimiz bir soru bu. Ancak biz yine de açıklamaya çalışalım. Zira sadece sözde değil işin içinde olarak size bilgi verelim. Bize göre her firmanın mutlaka dijital ortamda olması gerekmektedir. Bazen bu işi bir facebook adresi ile yâda bir instagram ile de çözebilirsiniz. Ancak bir kurumsanız yeterli olmayacaktır. Eğer işinizi büyütmek yâda geleceği düşünüyorsanız kesinlikle sanal ortamda olmak zorundasınız. Üstelik bu işi rakiplerinizden daha iyi yapmak zorundasınız. Real ortamda ilerlemek kolay ancak sanal ortamda ilerlemek çok daha zordur.

 

Eğer webde gerekli çalışmayı yapmazsanız emin olun küçülmeye mahkûmsunuz. Basit bir mantık kuralım sizin kocaman bir mağazanız var on binlerce TL kira ödüyorsunuz onlara personel çalıştırıyorsunuz.  Diğer tarafta bir web sitesi çok daha az maliyet ve personel ile sizden çok daha fazla satış yapıyor. Bu gibi e-ticaret başarı öykülerini zaten her gün duyuyoruz. O zaman neden bizde sanal ortama gereken özveriyi göstermiyoruz.

 

Doğru Yazılımcıyı Nasıl Buluruz?

Birçok kurum yâda kişi hevesle ve şevkle web sitesi yaptırmak istiyor. Ancak çalıştığı kişilerden yaşadıklarını sorunlar yüzünden bu işten soğumakta veya istediği noktaya varamamaktadır. Bu da hali ile aklımızda bütün web sitesi yapanlar sorunlu yâda işi bilmiyor izlenimi vermektedir. Kesinlikle öyle değil. Bunu anlamanın en kolay yolu yaptığı işlere bakın size gösterdiği referanslar ile görüşün. O zaman kafanızdaki bütün sorulara cevap bulacaksınız.

 

Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Öncelikle sizin içinizi sinmeli. Tabi burada net dünyası gibi işin ehli firmalar zaten size güzel fikirler verir. Üstelik sizi yönlendirir. Siteniz şu da olsun buna gerek yok artık kullanılmıyor. Bu olmazsa olmazlardan gibi. Üstelik bu tecrübeler hayati önem taşımaktadır.

  • Kolay bir site olmalı, ziyaretçi aradığını hemen bulabilmeli, neyin nerde olduğu belli olmalı,
  • Tasarımlarda her ne kadar sizin kurumsal renkler ön plana çıksa da, sade ve yakın renkleri seçmelisiniz.
  • Hızlı olmalı ziyaretçiyi bekletemezsiniz,
  • Kesinlikle size ait içerikler olmalı, sağdan soldan kopyala yapıştır olmaz
  • Dinamik olmak zorunda sizin sürekli güncelleyebilir olmanıza imkân sunmalı,
  • Sosyal medya ile uyumlu olmalı,
  • Google başta olmak üzere arama motorları ile dost olmalı aksi halde size yeni ziyaretçiler gelmez,